Біологія 9 клас
Тема: Практична робота №3 «Складання схем схрещування»
Мета: формувати вміння
пояснювати генетичні поняття, обгрунтовувати роль спадковості в еволюції
організмів, порівнювати генотип і фенотип; формувати науковий світогляд,
розвивати особисту відповідальність, здатність відстоювати власну точку зору,
вміння робити вільний вибір за умови повної обізнаності, виховувати почуття
соціальної гідності та відповідальності за родинне вогнище; розвивати логічне
мислення учнів, уміння застосовувати знання схем генетики для складання схем
схрещування та розв'язування гкенетичних задач, формувати основні предметні
компетенції: навчальну, соціальну, комунікативну, здоров'язберігаючу,
мотиваційно-функціональну.
Обладнання: підручник, інструктивні
картки
Тип уроку: застосування
знань на практиці
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Графічний диктант.
1. Схрещування батьківських
форм, які спадково відрізняються лише однією парою ознак – моногібридне. (Так)
2. Сукупність генів, яку організм дістає від батьків, становить
фенотип.(Ні)
3. Ознака, яка зовні зникає, називається домінантною.(Ні)
4.Парні гени називають алельними.(Так)
5.Алельні гени розміщуються в гомологічних хромосомах і під час мейозу
опиняються в різних гаметах.(Так)
6. Гомозиготою за даною парою ознак називають такі особини, які утворюють
тільки один сорт гамет.(Так)
7. Другий закон Г.Менделя: розщеплення за кожною парою ознак відбувається
незалежно від інших пар ознак.(Ні)
8. Перший закон Г.Менделя – закон одноманітності першого покоління.(Так)
9. При неповному домінування спостерігаємо розщеплення: 1:2:1.(Так)
10. Дигетерозиготна особина може утворювати чотири сорти гамет.(Так)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми не тільки навчимося розв'язувати
генетичні задачі, а переконаємося в необхідності знань з генетики. Навчимося
застосовувати знання з генетики при вирішенні багатьох життєвих проблем.
IV.Виконання практичної роботи
Робота з інструктивними картками
V. Закріплення вивченого матеріалу
Пропоную
розв'язати всім таку задачу:
У потомстві,
одержаному від схрещування двох червоноквіткових рослин нічної красуні, були
рослини з рожевими, червоними і білими квітками. Поясніть одержані результати.
Розв'язування:
АА -
червоні квіти
аа - білі
квіти
Аа -
рожеві квіти
Р ♀ АА х ♂
АА
Гамети: А
А А А
F1 АА, АА,
АА, АА всі рослини з червоними квітами.
|
Так, в
задачі була закладена помилка. Ви добре справилися із цим завданням.
VI.
Підсумок уроку . Д/з …п.38
Немає коментарів:
Дописати коментар