неділя, 28 січня 2018 р.

Біологія 8 клас План - конспект уроку "Захворювання нирок та їх профілактика"

Біологія 8 клас                     
Тема: Захворювання нирок та їх профілактика  

Мета: сформувати уявлення в учнів про органи та функції видільної системи людини; про хвороби сечовидільної системи;  розвивати навички самостійної, пошукової роботи на уроці; оперувати термінами виділення, нирки, нефрон; розвивати навички застосовувати знання про хвороби та профілактику сечовидільної системи;  виховувати інтерес до предмету.
Обладнання: підручник, фото, плакат
Поняття та терміни: гломерулонефрит, пієлонефрит, цистит, сечокам’яна хвороба, ниркова коліка
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Заслуховування повідомлень учнів
Самостійна робота за завданнями підручника ст.123  
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Аналіз фото. Проаналізуйте фото, яка хвороба та якого органу на ньому зображена?
           

IV.Вивчення нового матеріалу
Аналіз таблиці

Характеристика захворювань сечовидільної системи людини

ХВОРОБИ
ПРИЧИНИ
ПРОЦЕСИ
ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ
Гломерулонефрит (лат. glomus – клубочок)
Бактерії, переохолодження
Ураження клубочків нефронів
Підвищення t° тіла, зменшення сечовиділення, набрякання обличчя і кінцівок
Пієлонефрит (грец. pyelos – миска)
Бактерії, віруси, грибки
Запалення ниркових мисок
Підвищення t тіла, часте та болісне сечовипускання, біль у поперековій ділянці, сонливість
Сечокам’яна хвороба
Порушення обміну речовин, інші хвороби
Утворення каменів у нирках і сечовивідних шляхах
Болі в області нирок після фізичних навантажень
Цистит (грец. kystis – міхур)
Бактерії, переохолодження
Запалення сечового міхура
Болі внизу живота, часте і болісне сечовипускання
Уретрит (грец. urethra – сечівник)
Бактерії, грибки
Запалення сечівника
Часте і болісне сечовипускання, гнійні виділення

V. Закріплення вивченого матеріалу
Складіть пам’ятку «Шляхи попередження захворювань сечовидільної системи»
Опитування
1. Що таке виділення?
2.Поясніть біологічне значення виділення з організму продуктів обміну речовин.
3. Які органи утворюють сечовидільну систему?
4. Які речовини видаляються з сечею?
5. Які функції виконують органи сечовидільної системи?
6. Схарактеризуйте будову та функції нирок.
7. Що є елементарною структурною та функціональною одиницею нирки?
8. Яку будову має нефрон?
9. Яке значення для роботи нирок має їх багате кровопостачання?
10. У чому полягає взаємозв’язок між будовою та функціями нирки?
VI. Підсумок уроку . Д/з …п.25 (додатково відповісти на запитання підручника ст.127)


Немає коментарів:

Дописати коментар

Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції.

Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції.