субота, 20 січня 2018 р.

План конспект уроку Біологія 6 клас "Різноманітність та видозміни вегетативних органів. Лабораторне дослідження №6. Будова цибулини"

Біологія  6 клас № 
Тема уроку: Різноманітність та видозміни вегетативних органів. Лабораторне дослідження №6. Будова цибулини.
 Мета: розширити знання учнів про значення органів для рослин та їх видозміни; розвивати вміння роботи з лупою, виконання та оформлення рисунків; на прикладі видозмін пагонів, розвивати вміння спостерігати, описувати і робити висновки про взаємозв’язок будови і функцій організму.; розвивати допитливість і кмітливість; розширювати кругозір учнів ; продовжувати формування навичок логічного мислення.
Обладнання: лупа, розчин йоду, цибулини, фото, підручник
Тип уроку: засвоєння нових знань
                                                                          Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Біологічний диктант
1.      Брунька – це…..
2.      Бруньки поділяють на …
3.      За місцем розташування на стеблі бруньки  розрізняють…..
4.      З вегетативних бруньок розвиваються …
5.      З генеративних бруньок розвивається….
       Додаткове
Намалювати вегетативну та генеративну бруньку та підписати її будову.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Аналіз фото
IV.Сприйняття та засвоєння учнями нового матеріалу.
1. Розповідь учителя про видозміни органів рослин.
Розповідь про видозміни кореня. Видозміни утворюються в процесі пристосування до певних умов існування. У зв’язку з цим вони можуть виконувати додаткові функції. До видозмін кореня належать:
Видозміни кореня:
Ø  Коренеплоди
Ø  Кореневі бульби
Ø  Кореневі присоски
Ø  Повітряні корені
Ø  Опорні корені
Ø  Дихальні корені
До видозмін пагона:
1.      Надземні видозміни
А. Видозміни стебла: вуса, стеблові бульби
Б. Видозміни листка: вусики, колючки, листки – пастки

2. Підземні видозміни:
- бульба (картопля);
- цибулина (цибуля);
-бульбоцибулина (гладіолус);
- кореневище (пирій)

Прийом «Творча лабораторія».
Виконання лабораторного дослідження №6 «Будова цибулини»
V.Закріплення вивченого
- Що являє собою бульба картоплі?
- Як довести, що бульба – видозмінений пагін?
- Як можна визначити верхівку бульби?
- Що являє собою цибулина?
- Що таке кореневище? Як його відрізнити від кореня?
Виконати тести.
1. Підземними видозміненими пагонами є:
а) коренеплід; б) кореневі бульби; в) кореневище; г) вуса; д) бульба.
2. Вибрати з групи рослин тих, що мають цибулину:
а) тюльпани, півники; б) підсніжники, тюльпани;
в) нарциси, конвалії; г) півники, лілії; д) часник, лілії.
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання 1.Опрацювати відповідний параграф.
2.Дослідницький практикум. Вегетативне розмноження рослин.







Немає коментарів:

Дописати коментар

Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції.

Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції.